
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 400 mA |
| Output Voltage | 260 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 52 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 6 A |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Topology | Boost |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 52 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Max Output Voltage | 260 V |
| Duty Cycle | 95 % |
| Max Duty Cycle | 95 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
Stock: 682
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52205
Ext.Price$0.52205
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52205 | $0.52205 |
| 10 | $0.42499 | $4.24990 |
| 25 | $0.37409 | $9.35225 |
| 50 | $0.32928 | $16.46400 |
| 100 | $0.28984 | $28.98400 |
| 300 | $0.27408 | $82.22400 |
| 500 | $0.25918 | $129.59000 |
| 1000 | $0.24541 | $245.41000 |
